Jun 27

Интервју со Илија Димовски, пратеник и член на ВМРО-ДПМНЕ

Директорот на Центарот за комуникации на владејачката ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието, Илија Димовски, во интервју за „Капитал“ уверува во победата која неговата партија ќе ја однесе на локалните избори догодина. Од акцијата на СДСМ „Работно лето“ вели дека не се чувствуваат загрозени – граѓаните биле свесни кој е вреден за нивниот глас

Повеќе...

Author: Super User Filed Under:
- Национални Датум на објавување Посети: 1185
Печати
Apr 12

Прес на Илија Димовски (12.04.2012)

{artsexylightbox}{/artsexylightbox} Во врска со изјавата на колегата Марјанчо Николов би сакал да го истакнам следното:

Прво, јавно да го потсетам дека тој и неговата ОО од Велес до пред неколку недели тврдеа дека Зоран Заев нема никаква врска со Киро Ќучук. Денеска со оваа изјава паднаа во вода сите тврдења на СДСМ дека Зоран Заев нема врска со Киро Ќучук, фабрика која што после влегувањето на Заеви во нејзе е доведена до работ на пропаста.

Повеќе...

Author: Super User Filed Under:
- Национални Датум на објавување Посети: 1107
Печати
Apr 11

Прес конференција на Илија Димовски-реакција на прес конференцијата на Љубчо Георгиевски

{artsexylightbox}{/artsexylightbox}Просто не можам да се изначудам на кое дереџе падна Љубчо Георгиевски. Од човек лидер на најголемата партија, од човек кого го следеа и му се восхитуваа илјадници граѓани на РМ, на тоа да стане потрчко и адвокат на Зоран Заев.

Љубчо Георгиевски сигурно по нарачка на Заеви денеска отиде дури до Велес, држеше прес конференција пред локалните медиуми единствено со цел да ги брани бизнис зделките на неговите партнери-фамилијата Заеви. Тоа претставува морална и вредносна пропаст на овој човек.

Пред десетина години Љубчо Георгиевски се занимаваше со големи теми, со надворешна политика, се сретнуваше со државници, а сега како почетник по желба на Заев дотрча во Велес да ги брани нечесните зделки на Заев.

Повеќе...

Author: Super User Filed Under:
- Национални Датум на објавување Посети: 1184
Печати
Dec 30

Новогодишно обраќање на премиерот Никола Груевски

Author: Super User Filed Under:
- Национални Датум на објавување Посети: 1014
Печати
Mar 05

Груевски: Ќе го слушаме народот

News image

Никогаш во политичката историја на Македонија владејачката партија немала двојна предност пред опозицијата. ВМРО-ДПМНЕ и по 4 и пол години на власт се уште ја има убедливо највисоката поддршка, рече лидерот на партијата Никола Груевски на 14-тиот конгрес во Битола. Премиерот на Македонија веќе за следната недела најави старт на предизборниот караван. Ќе го слушаат народот и ќе бараат решение за нивните проблеми:

Повеќе...

Author: Super User Filed Under:
- Национални Датум на објавување Посети: 1170
Печати
Feb 22

Прес на Никола Груевски (22.02.2011)

Author: Super User Filed Under:
- Национални Датум на објавување Посети: 1338
Печати
Feb 20

Премиерот Груевски гостин во Сител (20.02.2011)

Author: Super User Filed Under:
- Национални Датум на објавување Посети: 1268
Печати

ВМРО-ДПМНЕ

Општински Комитет - Велес

ул.8ми Септември б.б, 1400, Велес

Телефон: +389 43 612 102 

Факс: +389 43 612 102 

Email: 
ok-veles@vmro-dpmne.org.mk